Jeste jedna vec jen pro jistotu, abych neprisel o cast trate.
Pri importu primo v Zumu do proslych tras, z pripravenych tracku v Mapsourcu, mi Zumo bodiky pokratilo.
Napr orig trasa c.1 ma 3162b, ale po importu ma jen 650b.
Vizuelne se zdaji ale totozne. jen trochu vice vektorove
dufino přiložený následující obrázek:
[62.64Kb]
BMW F800GS MOTTO: Diky me moto je svet zas o neco mensi http://www.offroa...
Jeste jedna vec jen pro jistotu, abych neprisel o cast trate.
Pri importu primo v Zumu do proslych tras, z pripravenych tracku v Mapsourcu, mi Zumo bodiky pokratilo.
Napr orig trasa c.1 ma 3162b, ale po importu ma jen 650b.
Vizuelne se zdaji ale totozne. jen trochu vice vektorove
To není úplně OK. Track je track a měl by zůstat tak, jak byl vytvořený. Nejsem si jistý, jestli tam není limit 999 na jednu stopu při importu z MapSource. Musel bych to vyzkoušet. Každopádně jde použít WinGDB a zmenšit ten počet bodíků ve stopě na libovolné číslo, které by to akceptovalo. Ale tohle se mi nezdá být OK. Předpokládám, že to nahráváš na kartu jako stopu a pak to importuješ pomocí offroad stop, protože kdybys to importoval jako obyčejný data do aktivních tras, tak se to pochopitelně přepočítá na trasy se všemi negativy které takový převod nese.
Takže ještě jednou ten postup?
Zdroj je .GPX?
Otevřeš to v MS a vidíš tam jen tu konkrétní stopu?
Pak to pošleš do GPS na kartu
V navigaci v my data vybereš offroad stopy a nastavíš si tu přenesenou aby se vykreslovala třeba červeně
Pošli mi tu stopu na mail gps@touratech.cz, vezmu si Zumo 660 a zkusím si s tím pohrát
*******************************
Tomáš Kocanda www.touratech.cz
Touratech e-shop: http://shop.toura...
Všechno ostatní e-shop: http://www.techge...
Na maily se snažím odpovídat co nejdřív, na SZ a messengery sporadicky!!! Pokud chcete odpověď rychle, napište mail nebo zavolejte 602 349970...
Zdroj je .GPX? Ano
Otevřeš to v MS a vidíš tam jen tu konkrétní stopu? Ano, jedna stopa s 3162b
Pak to pošleš do GPS na kartu Ano, na na flasku (ne do Zuma)
V navigaci v my data vybereš offroad stopy a nastavíš si tu přenesenou aby se vykreslovala třeba červeně Takhle moznost neni. Ve menu moje data -> sprava protokolu cest, track neni.
Moznost mam pouze moje data -> importovat data -> Proš. tr. mimo sil. Takto ji importuji a teprve pak se zobrazi ve sprave protokolu cest a da se nastavit barva.
Pokud si ji opet stahnu ze zuma do MS, tak ma pouze tech 650b
Konkretni trasu jsem ti poslal.
Diky
BMW F800GS MOTTO: Diky me moto je svet zas o neco mensi http://www.offroa...
Hele tak to líp nepůjde. Zumo to interně upravuje a i když to tak nevypadá, tak i to zobrazení "cizí" prošlé stopy je upravené a není to 1:1 to, co tam pošleš. Netušil jsem, že to je až tak drastické (každý pátý bod).
Teď jsem to zkoušel s GPSMAP a tam to pochopitelně sedí a nic se nemění.
V případě Zuma to je asi neřešitelný.
Napadlo mě ještě spojit to a předhodit mu to jako jeho vlastní prošlou stopu do current.gpx. Ale je otázka, jestli i svůj vlastní track zobrazuje fakt tak, jak byl uložený. To by se dalo vyzkoušet. Mám teď do večera školení, tak se na to podívám zítra a když tak to zkus vnutit to tam ručně místo toho původního current.gpx co je ve složce GPX. Ten pochopitelně zazálohuj ať nepřijdeš o body.
*******************************
Tomáš Kocanda www.touratech.cz
Touratech e-shop: http://shop.toura...
Všechno ostatní e-shop: http://www.techge...
Na maily se snažím odpovídat co nejdřív, na SZ a messengery sporadicky!!! Pokud chcete odpověď rychle, napište mail nebo zavolejte 602 349970...
dufino: včera jsem to zkoušel asi 20x, do 660 se to bez úpravy nedá nahrát. Zkoušel jsem přijít na to, při jakém počtu bodů ve stopě to začne upravovat ale přijde mi, že to dělá u všech stop. Starou 550 nemá cenu zkoušet, protože neumí pracovat se stopou samostatně bez přepočtu (to samé 340/350/390) ale napadlo mě zkusit 590, která zvládne import stopy třeba 2000km dlouhé - ale nikdy jsem nezkusil tu stopu zase vytáhnout ven a porovnat je. Takže na Zumo 590 se to chová stejně jako v GPSMAP - stopa je absolutně identická jako ta, kterou tam pošleš. Nedochází k žádnému přepočtu. *******************************
Tomáš Kocanda www.touratech.cz
Touratech e-shop: http://shop.toura...
Všechno ostatní e-shop: http://www.techge...
Na maily se snažím odpovídat co nejdřív, na SZ a messengery sporadicky!!! Pokud chcete odpověď rychle, napište mail nebo zavolejte 602 349970...
obdivuji tvoji zapalenost pro vec.
Proste 660 neni offroadova navi a to vime
Budu spolehat ze prepocet jednotlivych tras pri importu v 660 odpovida originalu, i kdyz s mnohem mene bodu. Nic jineho mi ani nezbyva.
Pri vizualni kontrole v MS jsou trasy stejne, jen orig je vice vektorove "zohybana".
Co ta nova Garmin navi, co je ted horkou novinkou (tusim 590?), ta to umi?
Upravil dufino dne 10.07.2014 10:48
BMW F800GS MOTTO: Diky me moto je svet zas o neco mensi http://www.offroa...
dufino: pokud tvar odpovídá, tak to bude OK. Asi to nebude úplně přesné, takže někde bude stopa lomená i když cesta povede do oblouku, to je celkem jasný, když těch bodů je 5x méně.
Ještě by se dala ta stopa rozkouskovat na úseky po 290 bodech a udělat z toho offroad trasy. To by pak sedělo přesně a dokonce to i navigovalo od bodu k bodu ale zase by těch tras bylo děsně moc.
Ta 590 je to, co jsem psal - stopu do ní nahraješ a zase vytáhneš bez přepočtu, stejně jako u GPSMAP ale zvládá delší stopy (víc bodů). S 660 to nemá společného vlastně nic. Ani ovládací prostředí, nic..
*******************************
Tomáš Kocanda www.touratech.cz
Touratech e-shop: http://shop.toura...
Všechno ostatní e-shop: http://www.techge...
Na maily se snažím odpovídat co nejdřív, na SZ a messengery sporadicky!!! Pokud chcete odpověď rychle, napište mail nebo zavolejte 602 349970...
Prosim o radu. Mam Zumo 550 s poslednim firmwarem. Primo v Zumu mam nahrane mapy TOPO + ATLAS czech 2013 (zkombinovano do jednoho souboru gmapsupp.img pres MapInstall) + na SD karte mam dalsi gmapsupp.img CN Europe NTU 2015.1. Zumo nacte obe (resp. vsechny 3) mapy a v nastaveni si muzu vybrat, ktere pouzivat.
Mam ale problem s diakritikou. TOPO a ATLAS mapa zobrazuje nazvy mest vpohode bez diakritiky (napr. "Valaske Mezirici") ale EU mapa mi ukazuje vsechny nazvy s diakritikou naprosto zkomolene (napr: Valaˇasá Mezi#A#A#A#). No ani to tu neumim napsat, kazdopadne je to totalne necitelne a nepouzitelne.
Kdyz si mapy prohlizim pres BaseCamp, tak ty TOPO a ATLAS czech jsou bez diakritiky a ta evropska je s diakritikou. Umel by nekdo poradit jak to vyresit a/nebo dostat do Zuma bez diakritiky? Diky.
cremac: řešení je jednoduché. Kdybys měl mapu City Navigator legálně, tak bude všechno v pohodě. Protože jí máš nelegální, tak nefunguje správně.
A jak vím, že jí máš nelegální?
Snadné - City Navigator 2015.1 existuje jen ve verzi NTU (určená třeba pro Zumo 590) kdežto pro Zumo 550 a 660 je potřeba verze NT, která bude uvolněná do distribuce během srpna. Takže neexistuje možnost abys měl legální mapu 2015.1 určenou (odemčenou) pro Zumo 550, protože ten mapový produkt neexistuje. Aktuální vydání je 2014.4
Tome, diky za nasmerovani. Problem byl opravdu v tom, ze jsem pouzival NTU (U jako Unicode, tedy s diakritikou). Vyreseno instalaci 2014.4 NT. Diky!
EDIT: Co se tyce (ne)legalnosti. Potrebne licence k navi jsou (mam ji z druhe ruky a vsechny kody k tomu). Nicmene ten posrany WebUpdater ani GarminExpress nejsou schopne update mapy stahnout. Taha se to 4 hodiny a pak to skonci chybou (zkouseno nekolikrat). Tak jsem na to rezignoval, protoze se mi vubec nechce resit proc jim to nefunguje. Taham torrenty a nahravam to rovnou na SD kartu pres MapInstall.
Upravil cremac dne 11.07.2014 17:02
cremac napsal:
Tome, diky za nasmerovani. Problem byl opravdu v tom, ze jsem pouzival NTU (U jako Unicode, tedy s diakritikou). Vyreseno instalaci 2014.4 NT. Diky!
Ahoj, na zuno 660 se mi nezobrazuje tel seznam. Je to po aktualizování softwearu, udělal jsem něco špatně?
BMW R1250GS Adventure HP, Yamaha WR450F 2019. Yamaha WR250F 2015
Novej napsal:
Ahoj, na zuno 660 se mi nezobrazuje tel seznam. Je to po aktualizování softwearu, udělal jsem něco špatně?
Vyhoď telefon ze spárovaných zařízení a smaž navigaci v BT profilech i v telefonu a znova to zkus spárovat. Potom když klikneš třeba na poslední hovory, tak by to mělo začít načítat seznam a zobrazit ho - ale chvilku to trvá. U některých telefonů se zobrazí dokonce až po prvním telefonátu.
*******************************
Tomáš Kocanda www.touratech.cz
Touratech e-shop: http://shop.toura...
Všechno ostatní e-shop: http://www.techge...
Na maily se snažím odpovídat co nejdřív, na SZ a messengery sporadicky!!! Pokud chcete odpověď rychle, napište mail nebo zavolejte 602 349970...
měl jsem cca před měsícem 350tku ale zjistil jsem že jak ji dám do stojanu na motorce.."nesepne" a nenabíjí..jak jsou v "zádech" navigece ty dva čudlíky.. přes USB..PC a v autě OK. Kabel jsme měřili a ten dával OK. Dostal jsem 390ku LM a doufám že to bude OK, zítra to tam s Bohumilem šupneme a uvidíme
Bramborundum kardanrundum http://www.tourde....banda.cz/
určitě ne na přímo!! Dej to na spínaných 12V. Napájecí kabely k těmto navigacím mají stálý odběr, tak bys mohl za čas přijít k motorce s vybitou baterkou..
Koho znám, tak to dává na přímo a bez problémů. Je dobrý moci nabíjet navigaci i bez klíčku. Můj názor. Max. si dej na plusák nějaký tlačítko, ale nevím proč by to mělo být spínané.
Jinak já reklamoval držák u 660ky - byl tam nějaký kabel navíc, prý pro americký trh, nenabíjelo to. Tomáš vyměnil a už to bylo OK.
..ježíšmarjá tak co s tím teda mám dělat ? Proč to tam teda alespoň nedají jako doporučení..nebo tak nějak, když se ví že to "furt žere"? Je to fakt tak hrozné když to bude na přímo, "vyčvachtává" to tu baterku tak moc?
Milan V napsal:
..ježíšmarjá tak co s tím teda mám dělat ? Proč to tam teda alespoň nedají jako doporučení..nebo tak nějak, když se ví že to "furt žere"? Je to fakt tak hrozné když to bude na přímo, "vyčvachtává" to tu baterku tak moc?
Díky.
kdepak, jen ti ji to vyžere v okamžiku, kdy to nejmíň potřebuješ... Murphyho zákon je neoblomný.. A co je za problém to dát na 15´- spínaných 12V???
ejj strécu to musím dát přečíst zítra Bohumilovi jak to tam budem dávat, protože já nevím .Bohumile..čteš si to??
Bramborundum kardanrundum http://www.tourde....banda.cz/